RC14JT11K0
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RC14JT11K0
패키지:
Axial
설명:
RES 11K OHM 5% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 kOhms
Series RC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W