/ Ceramic Capacitors / RCE5C1H821J0K1H03B
minImg
RCE5C1H821J0K1H03B
Murata Electronics
제품 번호:
RCE5C1H821J0K1H03B
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 820 pF