/ Ceramic Capacitors / RCER71H472K0K1H03B
minImg
RCER71H472K0K1H03B
Murata Electronics
제품 번호:
RCER71H472K0K1H03B
설명:
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
재고 : 128
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4700 pF