RCH110NP-121K
Sumida America Components Inc.
제품 번호:
RCH110NP-121K
설명:
FIXED IND 120UH 1.5A 200 MOHM TH
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Ratings -
Series RCH-110
Inductance 120 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Frequency - Self Resonant 4.8MHz