RCL06121R05FKEA
Vishay Dale
제품 번호:
RCL06121R05FKEA
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
0612
설명:
RES SMD 1.05 OHM 3/4W 1206 WIDE
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.05 Ohms
Series RCL
Power (Watts) 0.75W, 3/4W