RCP0603B62R0GWB
Vishay Dale
제품 번호:
RCP0603B62R0GWB
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
0603
설명:
RES SMD 62 OHM 2% 1.5W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 62 Ohms
Series RCP
Power (Watts) 1.5W