RCS1608F6R81CS
Samsung Electro-Mechanics
제품 번호:
RCS1608F6R81CS
패키지:
0603
설명:
RES 6.81 OHM 1% 1/10W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 6.81 Ohms
Series RCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W