/ Ceramic Capacitors / RDE5C1H1R0C0P1H03B
minImg
RDE5C1H1R0C0P1H03B
Murata Electronics
제품 번호:
RDE5C1H1R0C0P1H03B
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 1PF 50V NP0 RADIAL
재고 : 4287
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RDE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 pF