/ Ceramic Capacitors / RDE5C1H560J0K1C03B
minImg
RDE5C1H560J0K1C03B
Murata Electronics
제품 번호:
RDE5C1H560J0K1C03B
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 56PF 50V NP0 RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RDE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 56 pF