/ Ceramic Capacitors / RDE5C2J391J1M1H03A
minImg
RDE5C2J391J1M1H03A
Murata Electronics
제품 번호:
RDE5C2J391J1M1H03A
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series RCE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 390 pF