/ DC DC Converters / REC10-4812SRWZ/H2/A/M
minImg
REC10-4812SRWZ/H2/A/M
Recom Power
제품 번호:
REC10-4812SRWZ/H2/A/M
제조업체:
Recom Power
설명:
DC DC CONVERTER 12V 10W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 833mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE REC10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 85%