/ DC DC Converters / REC15-245.1S/H3/M
minImg
REC15-245.1S/H3/M
Recom Power
제품 번호:
REC15-245.1S/H3/M
제조업체:
Recom Power
설명:
DC DC CONVERTER 5.1V 15W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE REC15/M (15W)
Power (Watts) 15 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%