/ DC DC Converters / REC15-4812SZ/H2/M/X2
minImg
REC15-4812SZ/H2/M/X2
Recom Power
제품 번호:
REC15-4812SZ/H2/M/X2
설명:
DC DC CONVERTER 12V 15W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series ECONOLINE REC15/M (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 86%