RF4P025ATTCR
Rohm Semiconductor
제품 번호:
RF4P025ATTCR
제조업체:
Rohm Semiconductor
패키지:
HUML2020L8
설명:
PCH -100V -2.5A POWER MOSFET
재고 : 2990
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 590 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19.7 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 260mOhm @ 2.5A, 10V
Supplier Device Package HUML2020L8
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 2W (Ta)
Series -
Package / Case 8-PowerUDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Rohm Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 2.5A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V