Nichicon
제품 번호:
RF80J271MDN1
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 6.3V T/H
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.912
$0.912
10
$0.6935
$6.935
50
$0.57589
$28.7945
100
$0.495805
$49.5805
500
$0.383876
$191.938
1000
$0.330552
$330.552
2500
$0.309225
$773.0625
5000
$0.293236
$1466.18
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 370 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 11mOhm |
| Series | FPCAP, RF8 |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.7 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 270 µF |
| Package | Bulk |