RG1005P-1581-W-T1
Susumu
제품 번호:
RG1005P-1581-W-T1
설명:
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.58 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.063W, 1/16W