Switch Components
제품 번호:
RG3-1A-DC-1-B
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
MID-SIZE ROCKER SPST OFF-ON
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.4915
$1.4915
10
$1.43355
$14.3355
25
$1.3794
$34.485
50
$1.30435
$65.2175
100
$1.2407
$124.07
250
$1.17895
$294.7375
500
$1.0697
$534.85
1000
$0.97945
$979.45
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Concave (Curved) |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 27.60mm x 13.80mm |
| Current Rating (Amps) | 10A (DC) |
| Circuit | SPST |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | RG3 |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | On-Off |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | Switch Components |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | RG3-1A |
| Color - Actuator/Cap | Black |