/ Ceramic Capacitors / RHE5G1H151J1K1A03B
minImg
RHE5G1H151J1K1A03B
Murata Electronics
제품 번호:
RHE5G1H151J1K1A03B
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 150PF 50V X8G RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient X8G
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series RH
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 150 pF