Murata Electronics
제품 번호:
RHS7G2A101J0DGH01A
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP CER 100PF 100V CCG RADIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6745
$0.6745
10
$0.51395
$5.1395
50
$0.42674
$21.337
100
$0.36746
$36.746
500
$0.284449
$142.2245
1000
$0.244948
$244.948
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 100V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Temperature Coefficient | CCG |
| Size / Dimension | 0.150" L x 0.098" W (3.80mm x 2.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | RHS |
| Package / Case | Radial |
| Thickness (Max) | - |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 100 pF |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Lead Style | Straight |
| Base Product Number | RHS7G2A |