Rohm Semiconductor
제품 번호:
RHU003N03FRAT106
제조업체:
패키지:
UMT3
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 30V 300MA UMT3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.3135
$0.3135
10
$0.2166
$2.166
100
$0.109345
$10.9345
500
$0.089224
$44.612
1000
$0.066206
$66.206
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 20 pF @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.2Ohm @ 300mA, 10V |
| Supplier Device Package | UMT3 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Power Dissipation (Max) | 200mW |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 300mA (Ta) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4V, 10V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RHU003 |