RK73G1JTTD71R5D
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 번호:
RK73G1JTTD71R5D
패키지:
0603
설명:
RES 71.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 71.5 Ohms
Series RK73G
Power (Watts) 0.1W, 1/10W