RLB1014-102KL
Bourns Inc.
제품 번호:
RLB1014-102KL
제조업체:
Bourns Inc.
설명:
FIXED IND 1MH 360MA 4.1 OHM TH
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 50 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.343" Dia (8.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 4.1Ohm Max
Ratings -
Series RLB
Inductance 1 mH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 900kHz