RLC73PM2AR082FTD
TE Connectivity Passive Product
제품 번호:
RLC73PM2AR082FTD
패키지:
0805
설명:
RLC73PM 2A R082 1% 5K RL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 82 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W