RLR07C18R2FPRSL
Vishay Dale
제품 번호:
RLR07C18R2FPRSL
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 18.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18.2 Ohms
Series Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant, Weldable
Failure Rate P (0.1%)