RMC1/20-56R2FPA
Kamaya Inc.
제품 번호:
RMC1/20-56R2FPA
제조업체:
Kamaya Inc.
패키지:
201
설명:
RES 56.2 OHM 1% 1/20W 0201
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 201
Ratings -
Resistance 56.2 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.05W, 1/20W