RMC1/8K5762DTP
Kamaya Inc.
제품 번호:
RMC1/8K5762DTP
제조업체:
Kamaya Inc.
패키지:
1206
설명:
RES 57.6K OHM 0.5% 1/4W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 57.6 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W