RMCP2512JT62R0
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RMCP2512JT62R0
패키지:
2512
설명:
RES 62 OHM 5% 2W 2512
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 62 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 2W