RMCS0402JT56K0
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RMCS0402JT56K0
패키지:
0402
설명:
RES 56K OHM 5% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 56 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W