Toshiba Semiconductor and Storage
제품 번호:
RN1901,LF(CT
패키지:
US6
배치:
-
설명:
TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W US6
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.2565
$0.2565
10
$0.20615
$2.0615
100
$0.109345
$10.9345
500
$0.071972
$35.986
1000
$0.048934
$48.934
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Frequency - Transition | 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Resistor - Base (R1) | 4.7kOhms |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 250µA, 5mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | US6 |
| Series | - |
| Transistor Type | 2 NPN - Pre-Biased (Dual) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 200mW |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 1kOhms |
| Mfr | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30 @ 10mA, 5V |
| Base Product Number | RN1901 |