RN55C7410DB14
Vishay Dale
제품 번호:
RN55C7410DB14
설명:
RES 741 OHM 1/8W .5% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 741 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W