RN60C6811BR36
Vishay Dale
제품 번호:
RN60C6811BR36
설명:
RES 6.81K OHM 1/4W .1% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.81 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/1, RN60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W