RN73C2A169RBTDF
TE Connectivity Passive Product
제품 번호:
RN73C2A169RBTDF
패키지:
0805
설명:
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/10W 0805
재고 : 1900
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 169 Ohms
Series RN73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W