RN73R1ETTP20R3F50
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 번호:
RN73R1ETTP20R3F50
패키지:
0402
설명:
RES 20.3 OHM 1% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 20.3 Ohms
Series RN73R
Power (Watts) 0.063W, 1/16W