RN73R2BTTD2613B50
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 번호:
RN73R2BTTD2613B50
패키지:
1206
설명:
RES 261K OHM 0.1% 1/4W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 261 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W