RNC60H19R6FSRSL
Vishay Dale
제품 번호:
RNC60H19R6FSRSL
설명:
RES 19.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 19.6 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Failure Rate S (0.001%)