RNCF1206DKE1M20
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RNCF1206DKE1M20
패키지:
1206
설명:
RES 1.2M OHM 0.5% 1/8W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 MOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W