RNF14BTC17K8
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RNF14BTC17K8
패키지:
Axial
설명:
RES 17.8K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 17.8 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W