RNF18FAD2K74
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
RNF18FAD2K74
패키지:
Axial
설명:
RES 2.74K OHM 1% 1/8W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.74 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W