RNR55K82R5FMRSL
Vishay Dale
제품 번호:
RNR55K82R5FMRSL
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 82.5 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case Axial
Mfr Vishay Dale
Number of Terminations 2
Features Military, Moisture Resistant
Failure Rate M (1%)