Nichicon
제품 번호:
RNU1V470MDN1KX
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 35V T/H
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.7575
$1.7575
10
$1.4174
$14.174
50
$1.23728
$61.864
100
$1.082715
$108.2715
500
$0.824904
$412.452
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 360 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 24mOhm |
| Series | FPCAP, RNU |
| Type | Polymer |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.6 A @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |