YAGEO
제품 번호:
RP0402BRE07100RL
제조업체:
패키지:
0402
배치:
-
설명:
RES 100 OHM 0.1% 1/16W 0402
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.399
$0.399
10
$0.30305
$3.0305
50
$0.17119
$8.5595
100
$0.1273
$12.73
500
$0.092207
$46.1035
1000
$0.070252
$70.252
5000
$0.05927
$296.35
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Composition | Thin Film |
| Height - Seated (Max) | 0.014" (0.35mm) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Ratings | - |
| Resistance | 100 Ohms |
| Series | RP |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | YAGEO |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |