/ DC DC Converters / RP10-1212SE/P-HC
minImg
RP10-1212SE/P-HC
Recom Power
제품 번호:
RP10-1212SE/P-HC
제조업체:
Recom Power
설명:
DC DC CONVERTER 12V 10W
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 830mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series POWERLINE RP10-E (10W)
Power (Watts) 10 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 82%