/ DC DC Converters / RP120Q-4824SRW/P
minImg
RP120Q-4824SRW/P
Recom Power
제품 번호:
RP120Q-4824SRW/P
제조업체:
Recom Power
패키지:
Quarter Brick
설명:
DC DC CONVERTER 24V 120W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16.5V
Series POWERLINE RP120-RW (120W)
Power (Watts) 120 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 90%