/ DC DC Converters / RP15-2415SOFW-R
minImg
RP15-2415SOFW-R
Recom Power
제품 번호:
RP15-2415SOFW-R
설명:
DC DC CONVERTER 15V 15W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.10" L x 0.94" W x 0.33" H (27.9mm x 23.9mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series POWERLINE RP15-SOFW (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SMD Module, 4 Leads
Efficiency 86%