/ DC DC Converters / RP15-4805DAW/N-HC
minImg
RP15-4805DAW/N-HC
Recom Power
제품 번호:
RP15-4805DAW/N-HC
설명:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series POWERLINE RP15-AW (15W)
Power (Watts) 15 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 85%