RP1608S-1R0-G
Susumu
제품 번호:
RP1608S-1R0-G
제조업체:
Susumu
패키지:
0603
설명:
RES SMD 1 OHM 2% 1/5W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 1 Ohms
Series RP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W