/ DC DC Converters / RP20-11012SFR/N
minImg
RP20-11012SFR/N
Recom Power
제품 번호:
RP20-11012SFR/N
제조업체:
Recom Power
설명:
DC DC CONVERTER 12V 20W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 79°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series POWERLINE RP20-FR (20W)
Power (Watts) 20 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 88%