Nisshinbo Micro Devices Inc.
제품 번호:
RP400N501A-TR-FE
패키지:
SOT-23-5
배치:
-
설명:
DCDC CONVERTER STEP-UP CURRENT M
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.406
$1.406
10
$1.2616
$12.616
25
$1.197
$29.925
100
$0.98325
$98.325
250
$0.919144
$229.786
500
$0.81225
$406.125
1000
$0.64125
$641.25
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 600mA |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 0.8V |
| Function | Step-Up |
| Series | RP400xxx1A |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Frequency - Switching | 700kHz |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | RP400 |