RP73PF1E42R2BTD
TE Connectivity Passive Product
제품 번호:
RP73PF1E42R2BTD
패키지:
0402
설명:
RES 42.2 OHM 0.1% 1/10W 0402
재고 : 12033
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 42.2 Ohms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W