/ Ceramic Capacitors / RPE5C1H7R0D2S1Z03A
minImg
RPE5C1H7R0D2S1Z03A
Murata Electronics
제품 번호:
RPE5C1H7R0D2S1Z03A
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Murata Electronics
Capacitance 7 pF